Szperamy.pl

Jak dobrać rękawice robocze

Co to są rękawice robocze ?

Rękawice robocze to rękawice ochronne zaprojektowane w celu ochrony rąk przed zagrożeniami, takimi jak przecięcia, ciepło, chemikalia i uderzenia.

Istnieją różne rodzaje rękawic roboczych, w zależności od tego, z czym dana osoba pracuje. Na przykład istnieją rękawice do cięcia i spawania, które zapewniają ochronę przed iskrami gorącego metalu i latającymi odłamkami.

Rodzaje rękawic roboczych do wyboru

Rękawice robocze są dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i materiałach. Wybór odpowiedniej rękawicy do zadania może być trudny.

Najpopularniejszym rodzajem rękawic roboczych są te wykonane ze skóry. Są niedrogie i dostępne w szerokiej gamie cen i kolorów.

Inne opcje rękawic to kauczuk nitrylowy lub lateksowy. Nitryl jest trwalszy niż guma lateksowa, ale nie tak elastyczna, natomiast guma lateksowa jest bardziej elastyczna, ale nie tak wytrzymała. Oba te typy mogą być używane do przenoszenia olejów, chemikaliów, roztworów czyszczących lub do ochrony przed przecięciem ostrymi przedmiotami.

Jak wybrać odpowiednią rękawicę roboczą do swoich potrzeb

Znalezienie odpowiednich rękawic nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Najlepiej zastanów się, co chcesz z nimi zrobić i dopasuj to do funkcji, które będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Potrzebujesz rękawic do pracy na szorstkich powierzchniach, ciężkich prac, takich jak budownictwo lub do gotowania.

Po drugie, zdecyduj, jak bardzo chcesz chronić swoją rękawicę. Różne rękawice zapewniają różne poziomy ochrony przed wysoką temperaturą, płomieniem, chemikaliami i tak dalej. Na koniec spójrz na materiał, z którego wykonane są rękawice – ma on wpływ na wygodę ich noszenia i odporność na zużycie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Szperamy.pl
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Compare items
  • Total (0)
Compare
0