Jak zrobić prostą pułapkę na osy ?

Pułapka na osy to świetny sposób na pozbycie się problematycznego szkodnika bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Te poręczne urządzenia mogą być umieszczone na ziemi lub zawieszone na wysokości czterech stóp. Mogą być ustawione w pobliżu wanny dla ptaków lub gałęzi drzewa, a osy zostaną zwabione ich słodkim zapachem. Niektóre pułapki są wyposażone w zdejmowaną pokrywę, którą można łatwo zdjąć do czyszczenia.

Pułapka na osy jest zrobiona z na wpół opróżnionych puszek po coli lub szklanych butelek. Powinna być na tyle głęboka, aby osy mogły się w niej utopić. Przynęta, której używasz, będzie zależała od rodzaju os, które masz. Wiosną i wczesnym latem szukają one białka. Jesienią i zimą szukają słodyczy i cukru. Spróbuj umieścić pułapkę w pobliżu grilla. Pszczoły i osy są przyciągane do cukru, mięsa i soku.

Jeśli masz słoik, który nie ma pokrywki, możesz dodać butelkę z dojrzałym owocem lub mały kawałek hamburgera. Na wiosnę osy będą przyciągane do słodyczy i białka. Jesienią i zimą, będą one przyciągane do soków owocowych, dżemów i wody z cukrem. Kiedy próbujesz pozbyć się plagi os, pamiętaj, że nie ma potrzeby tracić pieniędzy na drogie pułapki komercyjne.

Aby zrobić własną pułapkę na osy, powinieneś kupić pusty dzbanek. Upewnij się, że jest on wystarczająco duży, aby pomieścić przynętę i przestrzeń do latania. Dla domowej roboty pułapki na osy, duża litrowa butelka po napojach gazowanych będzie działać. Odetnij górną część poniżej rozszerzenia pojemnika. Następnie odwróć butelkę tak, aby wylewka znalazła się w butelce. Możesz umieścić przynętę w pułapce i czekać na nią, aby złapać osy.

Innym częstym błędem, który ludzie popełniają jest użycie butelki z sokiem jako przynęty. Będzie to przyciągać osy do pojemnika. Ale to nie jest dobry pomysł. Ciecz mydlana przyciągnie pszczoły miodne. Należy również unikać umieszczania mięsa lub ryb w pułapce na osy. To będzie trzymać osy z dala. Łatwiej będzie usunąć osy za pomocą domowej roboty pułapki na osy niż produktu komercyjnego.

Jeśli chodzi o przynętę, pułapka na osy to świetny sposób na pozbycie się żądlącego szkodnika. Najczęstszą przynętą jest słoik z dżemem lub miodem. Te płyny przyciągną osy do otworu słoika. Będą one roić słoik, gdy wejdą w kontakt z przynętą, więc ważne jest, aby Twoja pułapka była tak skuteczna, jak to tylko możliwe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Szperamy.pl
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Compare items
  • Total (0)
Compare
0