Ogórki na co działają i czy tuczą ?

Ogórki mogą być używane na wiele różnych sposobów – do leczenia oparzeń słonecznych, leczenia ran i łagodzenia piekących oczu. Możesz również uzyskać orzeźwiający napój z ogórków, zmiksując je i dodając trochę listków mięty.

Ogórki to świetny sposób na pielęgnację ciała i duszy!

Ogórki to orzeźwiający i nawilżający pokarm, który można spożywać jako przekąski lub dodatki. Mają niską zawartość kalorii i są również świetne dla osób, które chcą schudnąć.

Dodatkową korzyścią z jedzenia ogórków jest to, że działają one jako środek tłumiący apetyt. Ogórki zawierają błonnik, który sprawia, że szybciej czujesz się syty, dzięki czemu uczucie głodu zniknie szybciej niż zwykle. Jest to ważna cecha, gdy próbujemy schudnąć lub utrzymać wagę, ponieważ pomaga nam uniknąć emocjonalnego jedzenia, gdy czujemy się znudzeni, zestresowani lub smutni.

Wykazano, że ogórki zmniejszają ryzyko niektórych nowotworów, takich jak rak prostaty, piersi, jajnika i okrężnicy. Badania pokazują, że ekstrakt z ogórka hamuje proliferację komórek rakowych poprzez hamowanie acetylacji histonów w komórkach rakowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Szperamy.pl
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Compare items
  • Total (0)
Compare
0