Pijesz dużo kawy przeczytaj więc kilka ciekawostek o kofeinie

Jakie są zalety kofeiny ?

Kofeina jest naturalnie występującym środkiem pobudzającym, co oznacza, że zapewnia szybki zastrzyk energii.

Kofeina stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, dając dodatkową energię mięśniom.

Sprawia również, że ludzie czują się bardziej czujni i skoncentrowani, ponieważ kofeina blokuje pewne substancje chemiczne w mózgu, które mogą powodować zmęczenie.

Jakie są skutki uboczne kofeiny?

Kawa zawiera kofeinę, która jest stymulantem, który może powodować wysoki poziom energii, zwiększoną czujność i większe skupienie. Dzieje się to kosztem snu. Efekty są odczuwalne w krótkim okresie, ponieważ stymulant ma okres półtrwania około czterech godzin.

Długofalowe skutki kofeiny są mniej wyraźne. Jedno z badań wykazało, że nie ma związku między spożyciem kofeiny a chorobami układu krążenia lub udarami u dorosłych, którzy piją mniej niż 300 miligramów dziennie (około trzech filiżanek kawy)

Ile kofeiny jest w kawie i napojach energetycznych?

Napoje energetyczne to wzmacniacze energii, które mają na celu zwiększenie czujności, koncentracji i wydajności fizycznej. Napoje energetyczne nie są przeznaczone dla dzieci. Napoje energetyczne zawierają kofeinę, cukier, taurynę, guaranę, żeń-szeń, glicerol i inne stymulanty.

Jest stosowana w medycynie w celu tymczasowego złagodzenia bólu głowy lub senności spowodowanej lekami na przeziębienie lub brakiem snu. Wykazano również, że kofeina pomaga niektórym osobom w utrzymaniu czuwania podczas dłuższych okresów ograniczonego snu lub czuwania, na przykład podczas prowadzenia samochodu

Image by REYNALDO ALVAREZ CRUZ from Pixabay

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Szperamy.pl
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Compare items
  • Total (0)
Compare
0