Szperamy.pl

Pomarańcze na diecie a odchudzanie, czy tuczą, odchudzają

Badanie opublikowane w Journal of Agricultural and Food Chemistry wykazało, że pomarańcze są źródłem polifenoli, które mogą pomóc ludziom schudnąć.

W podsumowaniu badania stwierdzono, że „biorąc pod uwagę znaną rolę polifenoli w kontroli wagi, wyniki te dostarczają wsparcia dla konsumpcji pomarańczy jako naturalnej, zdrowej żywności w celu promowania utraty wagi.”


Powszechnie wiadomo, że owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, zawierają duże ilości witaminy C. Witamina C została powiązana ze zwiększonym poziomem zatrzymywania wapnia. Ponadto, badania opublikowane w 2008 roku donoszą, że witamina C została ostatecznie wykazana, że jest w stanie promować utratę wagi. Dzieje się tak dlatego, że pobudza ona metabolizm i pomaga czuć się sytym, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że będziesz podjadać między posiłkami.

Sok pomarańczowy jest doskonałym sposobem na uzyskanie dziennej dawki witaminy C, a badania wykazały, że osoby, które regularnie piją sok pomarańczowy, mają lepszą odporność i zdrowie serca.


Wnioski:

Podsumowując, pomarańcze są doskonałym owocem do odchudzania

Nie są zalecane na diecie keto

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Szperamy.pl
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Compare items
  • Total (0)
Compare
0